2011. január 7.

Dungeons & Dragons képek

Ahogy ígértem, pár kép arról, miket raktam össze tavaly:

Ez egy korai változat, boss fighthoz. Középen egy erőtérben lebegett az élőhalott varázsló, közben ment egy hobgoblin-zombi csata, a játékosoknak körbe kellett manőverezni a harcoló feleket, deaktiválni a rúnákat és legyőzni a csúnya bácsit. Végül szövetkeztek vele egyébként és visszatérő szereplő maradt.


Első kaland ezzel a csoporttal: egy old school puzzle. A 8 királynő probléma volt bekódolva egy versikébe, a játékosoknak szobrok csúszós talajon tologatásával kellett megoldani. Közven persze erőtér, több hullámban támadó ellenség stb. Végül úgy oldották meg, hogy tologatás helyett összetörték őket.



Elhagyott alkímiai laboratóriumban talált naplójegyzetek. Kávéval átitatott, sütőben kiszárított lapokon, Hobbiton betűkészlettel.


Itt kezdett nagyon megtetszeni a kvázi 3D terep.


Menekülés a bányákon át. Zombik, hobgoblinok között kellett volna a csilléket begyorsítani, beleülni és letolni, de a játékosoknak sikerült ehelyett lemészárolnia mindenkit.


Menekülés a törpe zombik között. A kis koponyák legyőzött zombik, akiket társaik a fertőzött vízbe húzva újra tudnak éleszteni. Az élőhalottak lassan csoszogtak, de ha elkaptak valakit, megpróbálták bevonszolni a vízbe, zombifikációs céllal.


A teljes csata. Vagy 30 zombi volt összesen. Némelyikük járműveken tolt több holttestet az utánpótláshoz, azokat kátrányos hordó segítségével felrobbantották, felborultak és eltorlaszolták az utat.


Készítem a várost. Egy ház 1 emeletét kivágni és összeragasztani kb 1 óra volt.


Pálmafákat készítek egy trópusi szigetes csatához. Darabja 2 óra. Csata időtartama: 45 perc. Közben sorozatot néztem. Pontosabban hallgattam.


Ez egy palackpostában talált segélykérő üzenet, szintén kávébamártós technológiával. Kulcspozíciókon lyukakat elhelyezve lehetett még titokzatosabbá tenni. Betettem egy lecsupaszított borospalackba, bedugaszoltam és úgy adtam át.



A város. Ez már igazi 3D. Minden moduláris épület szétszedhető emeleletenként, belül a falak a padlóra festve vannak jelképezve
A toronyban kis harang meg minden. Nem látszik innen jól, de a szökőkút egy sárkányszobor.

Ennél a résznél már kezdtem kiégni. Talán 3 héten keresztül építettem ezt a cuccot (nem látszik az összes épület) és vagy 3 óráig játszottuk az itteni csatákat.


Lángok a máglyához. 5-20 dollárért vettem különböző PDF-eket, azokból nyomtattam keményebb papírra és ragasztottam össze az ehhez hasonló elemeket. Az éleket filctollal kellet kiszínezni mindig, különben nagyon világított a fehér, elrontva az összképet.


2011. január 6.

Warhammer 40K

A tavalyi évem a Dungeons and Dragons jegyében telt. Egyre őrültebb kellékeket csináltam hozzá, majd talán írok erről egy külön posztot.

Azt vettem közben észre, hogy élvezem a szöszmötölést a kis modellekkel, vagdosást, ragasztást a technikórát, az analóg világot, meg hogy az egész végeredmény jól néz ki.

Aztán most télen felszippantott a Warhammer 40K. Ez egy terepasztalon, játékkatonákkal játszott teljesen analóg játék. Az első kiadása 87-ben jelent meg, azóta rengeteget fejlődött és drágult.

Először őrültségnek gondoltam:

  • A katonákat, egységeket magunknak kell összeragasztani és kifesteni. 
  • Meglehetősen drágák a figurák, pl. egy csaptszállító mostani áron kb. 6600 HUF (persze Svájcban minden drágább). Egy teljes hadsereg ára szerintem kb. egy laptopéval vetekszik.
  • A figurák picik, megfelelően kifesteni őket meglehetősen trükkös.
Ha bevásároltunk magunknak a katonákat, speckó festékeket, szerszámokat, ragasztókat, pirinyó mágneseket, tereptárgyakat (azok is festetlenek) akkor kezdődhet a munka. Hetekig, hónapokig tarthat míg kifestünk egy teljes sereget. Aztán persze még kell pár speciális párnázott szállítótáska is, mert a pici figurák törékenyek (50-100 USD per táska).

Aztán jöhet a megfelelő terepasztal is. (Hivatalos méret 8x6 láb, kb: 244x183cm)

Ami engem megfogott az az, hogy maga a játék is érdekes (a seregek méretétől függően egy csata tipikusan kb. 1,5-2,5 óra). Nagyon sokan versenyszerűen nyomják bajnokságokon.

De főleg az tetszik benne, hogy mikor lefeküdtek a gyerekek, nem kapcsolom be a tévét, hanem sarat festek a kis tankjaim lánctalpára vagy homokot ragasztok a romok közé. Analóg.

Valahol a bélyeggyűjtés, a tojásfestés, a sakkozás és a Tóték féle dobozolás keverékeként kell elképzelni.

A Warhammer 40K fiktív univerzuma sokaknak ismerős lehet számítógépes játékokból. A Warcraftre és a Starcraftre is erős hatással volt pl. Sok tucat ebben játszódó regényt adtak és adnak ki folyamatosan. Gyerekkoromban én is a könyvekből ismertem meg ezt az egészet.

2011. január 5.

Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!



Francia meg svájci ismerősök is udvariasan megjegyezték az utóbbi napokban, hogy "fura" dolgok történnek Magyarországon.

Több otthoni embertől is hallom, hogy nem tetszik nekik az irány, amibe az ottani politika megy, külföldön próbálnak inkább szerencsét.

Én mostanra már a kívülállók nyugalmával tekintek az otthoni eseményekre.
Sőt, tulajdonképpen picit még könnyebb is elviselni a külföldre szakadásból adódó nehézségeket, ha arra gondolok, hogy otthon a nyugdíjam államosításán kéne pl. idegeskednem.

Köszönöm Viktornak és 2,7 millió támogatójának.