2007. január 29.

Ciao Backpack, heló gubb.net

Jelenleg a tennivalóimat nagyjából a következő technológiákkal kezelem:

  • Palm ToDo: elsősorban magán dolgok
  • Szövegfájlok plusz GVim: projektspecifikus listák elemi lépésekkel (hobbi és munkaprojektek)
  • iCal: számítógépen elvégzendő tennivalók (nagyobbléptékű munka és magán)
  • Jira: olyan projektspecifikus dolgok, amikről fontos, hogy tudjanak a kollégák.
  • Amazon Wishlist: begyűjtendő könyvek, videójátékok, ajándékötletek családtagoknak ésatöbbi
  • Netflix Queue: megnézendő filmek (jelenleg kb. 250 DVD)
  • Backpack: olvasatlan könyvek, végigjátszatlan videójátékok, begyűjtendő zenék, családi tennivalók
Azért szerettem a Backpack-et (illetve kissé debilebb kistestvérét, a Tada listet), mert
  • Az elvégzett dolgok ottmaradnak a list alján kiszürkítve és jó motiváció látni, hogy pl. milyen sok, vagy milyen kevés dolgot olvastam el az idén. Semelyik általam korábban használt más alkalmazás nem találta ezt úgy el, mint a Backpack.
  • Mondjuk a Palm ToDo-val, vagy a Remember the Milk-kel ellentétben a lista elemeit nem egy véges szintű prioritásokkal tudom csak sorbarendezni, hanem teszőleges sorrendet fel tudok állítani bármilyen hosszú listában, mindössze az egeret használva húzd és ejtsd módszerrel. Ez nagyon fontos.
  • Meg tudom osztani pl Asszonnyal. Ez nem létszükséglet igaziból, a Google Notebook is teljesen ok lenne.
A Backpack-kel elértem az 5 lapos ingyenes limitemet. Tetszik, de fizetni havonta nem fogok érte, mert ahhoz túl sok ingyenes alternatíva van.

Most a legújabb, amit találtam a gubb.net, első ránézésre mindent tud todo lista fronton abból, amit a Backpacken használtam, csak korlát nélkül és teljesen ingyen. A felülete is menősebb. Akárcsak a Backpackben a gubb.net-ben is van egy tonna feature persze, ami engem hidegen hagy.

Az egyetlne bajom, hogy nem tudom, hogy nem mennek-e csődbe a jövő héten, illetve, hogy picit néhol még lassúcska (de nem elviselhetetlenül).

via lifehacker

BBC dokumentumfilm: Drugland


Via: VideoSift

Végre egy hisztériakeltés nélküli, vállalható dokumentumfilm a drogfogyasztásról a BBC-től. A köztudatban meggyökerezett, illetve a médiában előszeretettel propagált torz kép a rekreációs drogokról (cannabis, kokain, extasy) nagyon nem segít a probléma megoldásában. Pont az ilyen informatív filmek és a hisztériakeltés helyett a tájékoztató munka lenne a fontos ahhoz, hogy végre felismerjék az emberek, hogy a prohibíció nem működik és nem lehet London lakosságának az egyötödét börtönbe zárni, illetve bűnözőnek bélyegezni, csak azért, mert whisky helyett mondjuk gandzsát használnak a hétvégi kikapcsolódáshoz.

A magyar emberfőkben még mindig a "Képzelt riport" idióta hozzáállása az uralkodó. Előbb utóbb be kell látni, hogy hosszútávon elkerülhetetlen lesz a dekriminalizáció, mert a mostani, fogyasztókat büntető hozzáállás abszurd és védhetetlen. Az egymillió alkoholista hazájában börtönnel és egy életre megbélyegzéssel fenyegetjük a légynek sem ártó gandzsafogyasztót. Ne szívjad fiam, mert az ördöggel cimborálsz, igyál helyette kommersz szeszt, kannásbort és fetrengj a saját hányásodban, ahogy apád, meg nagyapád csinálta.

BBC: Drugland

I've seen the future and it works.

Apdét: Másik BBC dokumentumfilm: If Drugs Were Legal. Picit drámázósabb, de mindenki elmondja benne az érveit pro és kontra. Elgondolkodtató. Köszi Magamurának a linket.

2007. január 26.

Star Wars csata kézzel



A japánok furcsák. A japánok ügyesek. (Asszem japánok.)

Via BoingBoing.

Filmmúzeum: Glengarry Glen Ross



Glengarry Glen Ross. Egy jó film 92-ből, amit valami miatt nem láttam egészen mostanáig. Nincs benne akció, lövöldözés, nagy dudák, benzines robbanás és az egész film nagyjából 2 helyszínen játszódik. Viszont 5 annyira király színész a főszereplő, hogy ilyen felálással nehéz lenne rossz filmet csinálni. Minimum az első 10 percet meg kell nézni, Alec Baldwin monológja nagyon ott van. Fókuszban a kapitalizmus és az alkalmazottak alázása. Szinkronnal nem ajánlanám, mert itt nem a történet és nem a látvány, hanem a színészi teljesítmény a fontos.

That watch costs more than you car. I made $970,000 last year. How much you make? You see pal, that's who I am, and you're nothing. Nice guy? I don't give a shit. Good father? Fuck you! Go home and play with your kids. You wanna work here - close! You think this is abuse? You think this is abuse, you cocksucker? You can't take this, how can you take the abuse you get on a sit? You don't like it, leave.


Apdét: van videóváltozat is belőle.



Bónusz: káromkodások kigyűjtve.

2007. január 25.

Szakaszolt luddizmus


Megint rámjött a take control of your life, legyünk hatékonyabbak, csináljuk jobban mánia. A legújabb kis lépésem a Nirvána felé, hogy elhatároztam, egy héten kétszer nem viszem haza a laptopomat, mert azt vettem észre, hogy túl addiktív bütykölni valamit rajta.*

Így reményeim szerint több idő marad olvasásra, családra, az élet számítógép nélkül elvégezhető / elvégzendő dolgaira. Hétvégére is szeretném az egyik napot teljesen gépmentessé tenni, majd meglátjuk, mennyire sikerül.

Három nappal azután, hogy ezt eldöntöttem, sőt, egy nap már meg is valósítottam a dolgot olvasom, hogy az amcsik 65%-a több időt tölt el a számítógépével, mint a szíve csücskével. Nalátom.


* Azért van otthon laptop nélkül is gép, de az kevésbé addiktív, Windowsos kiszerelésű.

2007. január 22.

A Wikimedia Alapítvány köszöni

az adományomat. Ez a nagy jó szívem, ez fog a sírba vinni engemet.

Wikimedia Foundation Thank You Card

2007. január 19.

Geni.com: kollaboratív webes családfaépítés


Már régóta gondolkoztam, hogy le kéne ülni a szülőkkel, nagyszülőkkel, összeírni a kiterjedtebb családfát, családtagokat.

Most egy frissen indult webes szolgáltatás, a geni.com adta meg a szükséges lökést.
Röviden úgy lehet összefoglalni, hogy egy kényelmesebb és privát iwiw családtagoknak, másképpen pedig egy kollaboratívan építhető családfa. Flash alapú, böngészőben megy.

Az ember elkezdi építeni a saját családfáját, megadja az információkat, a születési adatoktól az érdeklődési körig, majd az emailmezőn keresztül meghívhatjuk a családtagjainkat és ők persze tovább építhetik a családfát az ő részükkel. Az adatokat csak a családtagok látják, nem lesznek nyilvánosak.

Megadhatunk mindendéle személyes dolgokat iskoláinktól, korábbi munkahelyünkön át a mindenféle egyébig. Lehet fényképeket feltölteni, keresni, grafikusan, fa struktúrában, vagy listanézetben szerkeszteni, üzengetni. Kezeli nemcsak az elvált szülőket, hanem pl. az egynemű házasságokat is, szóval elég rugalmas.

Még csak nemrég indult a szolgáltatás és pár napja a hirtelen népszerűség miatt még kicsit csikorogtak a szerverek. Most, hogy helyrekalapálták az ékezetes nevek kezelését és megjavult a képfeltöltés, nagyszerű eszköz lett. Az egyetlen panaszom, hogy a felülete angol, és emiatt nehézkesebb picit a magyar rokonoknak használni, de igazából annyira egyszerű és szemléletes, hogy nem hiszem, hogy gondot okoz majd a "father", "wife", "photo" és "email" kifejezések dekódolása.

Nekem nagyon bejön. El is határoztam, hogy a következő adandó alkalommal leülök a szüleimmel és beviszem a teljes ismert családfánkat mindenestül. Ha találkozok unokatesókkal, akkor meg az övéket is. Szintén izgalmas, ha beindul a családunkban a kollaboratív rész és a másod meg harmadunokatesók továbbépítik, még a végén kiderül, hogy valami híresség (pl. viszkisrabló, vagy egy olajsejk) a rokonom. :)

2007. január 18.

Egy öröm, egy bódottá



A kislányom útlevélfotója.

Irán támogatja a transzszexuálisok operációit

Iránban az a helyzet, hogy miközben a homoszexuálisokat halállal büntetik, Komeini ajatollah fatvája alapján a transzszexuálisokat nem üldözik vallási alapon, sőt, még a műtétjük költségeit is támogatja az állam.

2007. január 16.

A Wikipédiának nem konkurenciája a papírlexikon

Lexikon.jpg

Mivel a Wikipédia lexikonnak mondja magát, gyakran mérik össze hagyományos papírlexikonokkal. Én azt állítom, hogy ez csak szellemi tornagyakorlat, valódi jelentősége nincsen.

Míg mondjuk a könyvesboltot össze lehet mérni az internetes könyváruházzal, mert mindkettőt használhatom arra, hogy megszerezzek egy áhított könyvet, a Wikipédia által nyújtott információkkal ez nincs így.

Tömören úgy lehetne összefoglalni ennek az okát, hogy a nagyseggű, számítógép előtt dolgozó tudásmunkás nem fog felkelni a székből és odamenni a könyvespolchoz, hogy felüsse egy évekkel korábban kiadott papírlexikon egy oldalát, mert:
  1. A munkahelyén, ahol az ébrenléti óráinak jó részét a gép előtt tölti, nincs az irodában lexikon.
  2. Ha van kéznél lexikon, akkor is minimum tízszer gyorsab beírni valamit a google-be, mint felállni, levenni a megfelelő kötetet a polcról és kinyitni az adott címszónál. Nekem pl. megvan az Subversion könyv, ott is van az asztalomon, de ha szükségem van valamire, akkor úgyis az online változatot nézem meg, mert sokkal gyorsabb.
  3. A papírlexikonban sokkal kevesebb címszó van, általában sokkal rövidebb szócikkekkel, mint a Wikipédiában.
  4. A Wikipédia naprakészebb. Gyakorlat: ellenőrizd le mennyi Kína GDP-je a kedvenc lexikonodban, vagy hogy ki németország jelenlegi kancellárja.
  5. Papírlexikont senki nem használ. Nekünk volt otthon, de csak lapozgattam, olvasgattam, nem igazán kerestem benne ki semmit és olyankor sem volt benne, az, amire szükségem volt. Gyakorlat: kérdezd meg közeli ismerőseidet, idézzék fel az utolsó olyan alkalmat, amikor valamit papírlexikonból kerestek ki.
Cory Doctorow szeret rámutatni, hogy egyre kevesebbet olvasunk papírról és egyre többet képernyőről. Nálam ez utóbbi bőven 90% felett van, beleértve a papírújságok, magazinok, könyvek elektronikus változatának olvasásást.

Másik dolog az, hogy a Wikipédia a felhasználóit egyáltalán nem a lexikonolvasóktól szedi. A magyar Wikipédia naponta jelenleg nagyjából 60000 látogatását és 180 000 oldalletöltését nem azok adják, akik különben a Révaiban vagy a Larousse-ban keresnének ki dolgokat. Ha nem lenne a magyar Wikipédia, akkor sem a könyvespolhoz mennének, hanem elolvasnák valamelyik ígéretesebbnek tűnő lapot a Google keresés eredményének első oldaláról.

Gyakorlat: számítógép és internet használata nélkül derítsd ki a következő információkat:
  1. Mikor alakult a Hit Gyülekezete?
  2. Melyik évben publikálta Kepler a híres törvényeit?
  3. Kik voltak az Orbán-kormány miniszterei?
  4. Hány évesen halt meg Diana hercegnő?
  5. Melyik a 10 legnagyobb lakosságú ország jelenleg a világon?
Mérd le az időt, ami az adatok kiderítéséhez kellett. most végezd el a gyakorlatot az internet segítségével és hasonlítsd össze. Kérdések:
  1. Ki tudtad deríteni az információkat kizárólag a papírlexikonod használatával?
  2. El kellett hagynod a szobát a válasz megtalálásához?
  3. Volt olyan adat, amit nem találtál meg?
A Wikipédiának nem kell jobbnak lenni egy papírlexikonnál, mert a papírlexikon nem helyettesíti a Wikipédiát. A Wikipédiának a Google találati lista első oldalán található többi weblapnál kell jobbnak lennie.

Innen folytatjuk.

Házépítő robot

Remélem lenyomja az ingatlanárakat hamarosan. :)
A kaliforniai partnerintézetünk fejleszti, nem is tudtam, hogy ilyennel is foglalkoznak. (videók)



A Slashdotról.

2007. január 15.

Britannica 2006 vs Intel Mac: második forduló

Háhá, nem adjuk fel olyan könnyen. Parallels Desktop (Maces PC emulátor) méghozzá Coherence módban, ami azt jelenti, hogy a Maces és Windowsos alkalmazások ablakai szabadon keverednek.

És íme, mienk a győzelem.

Britannica Parallels Coherence.png

2007. január 13.

Apjuk megmutatja ki a főnök



Ha ilyen zenével lenne menne a National Geographic, többet nézném.

2007. január 11.

Fogyasztószer kutyáknak

Az illetékes amerikai felügyelő szerv (FDA) jóváhagyta egy kutyák számára kifelesztett fogyasztószer forgalmazását. A Slentrol nevű terméket nagyjából napi 200-400 HUF költségen lehet adagolni az elhízott négylábúaknak.

2007. január 10.

Családi produktivitás az interweb segítségével

Azt vettem észre, hogy mostanra mekkora modern család lettünk mi az Asszonnyal.

  • A családi tennivalókat a Backpack-en keresztül kezeljük. (Magántennivalók azért vannak Palmban, Calendar.app-ban, txt fileban is...)
  • Mindkettőnknek Google Calendar-ban vannak az időpontjai, természetesen megosztva. Még a brigádbulik időpontegyeztetését és meghívóit is ezen keresztül kezelem.
  • Mindketten Google Notebook felhasználók vagyunk. Az Asszony a receptjeit gyűjti bele én meg a halállis az én receptjeimet.
  • A zenét jórészt a last.fm-en toljuk mindketten (iTunes és iPod-ok mellett.)
  • Napközben, amennyiben szükséges üzenetek Skype, Google Talk és MSN protokollokon.
  • Képeink Picasa Web (Flickr mellett), bár most rá akarom venni, hogy a családi fotóknál térjen át Yahoo Photos-ra: korlátlan tárhely!
  • Nagyszülőkkel Skype videókonferencia, Hello-val családi fényképek tökéletesen egyszerű tömeges küldése Picasa-ból.
  • Ha térkép, útvonal kell, akkor természetesen MapQuest, vagy Google Maps.
  • Alkalmanként video podcastok nézése Front Row segítségével. Aktuális családi kedvencek: The Show with Ze Frank, Freshtopia. Személyes kedvenceim: X-Play, GameTrailers Video Reviews.
  • Azt, hogy milyen DVD-ket fogunk nézni, szintén a weben kattintjuk be a NetFlixen.
  • Az már nem is említésre méltó, hogy minden információt a netről szedünk: gyerekbetegségek, intézmények telefonszáma, nyitvatartása, megközelíthetősége, receptek, iskolai felvételi eredményei, időjárásjelentés, gyereknek magyar nyelvű Esti Mese ésatöbbi.
  • Bankot, autóbiztosítást teljesen a webről intézem, a biztosítócégnek még sosem voltam az irodájában. Nem is tudom, hogy van-e a városban. Bankba félévente megyek egyszer talán.
Óriási sokk lenne, ha elvennék tőlünk a net-elérést. A televíziót sokkal könnyebb lenne nélkülözni. Most, hogy döglődik a wireless router kezdek pánikolni, muszáj lesz gyorsan beszerezni egy másikat.

2007. január 7.

Britannica ist sehr unprofessionell

Íme a a drága pénzen vett DVD-jük:

Link

Hogyaszongya
:

This error should only occur on a new Intel-based Macintosh computer. The underlying cause of this problem is related to an unsupported third-party plug-in that the Britannica application depends upon for rendering articles.

[...]

At this time, there are no plans to patch any current or past versions of Britannica, although we hope to be able to certify our 2007 software with Apple’s new Universal compatibility standard (http://www.apple.com/universal/).
Kösz-de-nem-kösz. Ez volt az utolsó dolog, amiért pénzt adtam nektek. Pancserek.

2007. január 5.

Mario oda csap ahova köll


Über flash via f.adam.

Google Reader Trends



Van statisztika a Google Readerhez. Lehet nézegetni, melyik feedre csesszük el a legtöbb időt. Nagyszerűen alkalmas RSS feedek gyomlálására.

Kicsit ijesztők nálam a fenti számok, de természetesen nem olvasok el minden olvasottnak jelölt bejegyzést, hanem a szóköz billentyű magas frekvenciájú nyomogatásával pásztázom az információforrásokat és az agyam riaszt, ha a minták alapján valami fontos, vagy érdekes. A homo informaticus-nak legfontosabb képessége a nagy mennyiségű információból kiszűrni a lényeget.

Boobpedia, a Cicipédia, amit mindenki szerkeszthet

A magyar Wikipédia kocsmafalán linkelték be a Boobpedia-t (Cicipédia). Chelsea Charms-nak az angol Wikipédiából másolt szócikkében van egy rész, amitől kiráz a hideg:

She is most notable for having the largest augmented breasts in the world (10000cc at last report), achieved through the use of polypropylene string breast implants. The string implants irritate the breast pocket which, in turn, promotes the production of fluid. The fluid is absorbed by the implant, resulting in continuous, gradual growth of the breast.

2007. január 3.

Újévi fogadalmak 2007

2005-ből halasztott hobbiprojektek:

  • Életet lehelek a TurboWikipedia nevű fenomenális, ám a tetszhalálból csak lassan ébredő szoftverprojektembe. A múltkor végre feltöltöttem a forrást a sourceforge-ra és előfizettem a WebFaction-nál egy szerverre. Nincs megállás mosmá'.
  • Van egy kiszemelt open source projekt, akiknek küldök egy nagyszerű kis patchet, amire majd teljesen jó érzés lesz gondolni később. Karrierem nagy részében olyan szoftvereket fejlesztettem, ami különféle okokból soha nem került igazi végfelhasználók kezébe. 6 év után az idén ismét megtöröm ezt az átkot. Hogy melyik projekt, az titok, de érdeklődési területeim metszéspontjában található.
Rossz szokások felszámolása:
  • Puszta fűtésének beszüntetése: a magyar Wikipédia tartalmi vitáit széles ívben elkerülöm és maximálisan a technikai dolgokra koncentrálok. Az előbbi elviszi az időmet és az idegeimet, az utóbbi szintén, de legalább tanulok belőle mást is azon kívül, hogy a mániákusokkal kár vitázni a rögeszméjük tárgyáról.
  • Befejezetlen könyvek pusztítása.
  • RSS feedek kiméletlen gyomlálása. Túl sokra fizettem elő, ezért mostantól rendszeresen lemondom azokat, ahol túl nagy lett a hátralék, vagy igaziból túl sok időt töltök feleslegesen az olvasásukkal.
  • Eredeti versenysúlyom visszanyerése. 2006-ban majdnem sikerült, már csak egy pici felesleg maradt. Az idén meglesz. Érzem. Tudom.
  • Magán és céges Inboxom üresen tartása. Pár hete értem el ezt a Nirvánát és itt fogom tartani a dolgot.
  • A részletes családi költségelemzés feltámasztása. Régen a Quicken nevű programmal mindig letöltöttem a bankkártyás kivonatokat és szép grafikonokat tudtam rajzolni arról majdnem napra készen, mire ment el a pénz. Mivel gyakorlatilag nem használunk készpénzt, ez elég jól automatizált volt. Ezt nagyjából 2-3 éve nem csinálom idegeim kímélése miatt, de most fel fogom újítani. Az a fajta ember vagyok, akiket az angol úgy hív, hogy penny-wise pound-foolish. Spórolok hétközben mondjuk a kaján, már tényleg a centeket nézem, aztán rendelek valami baromságot az internetről 10-szer annyiért, mint amit az ócska ebédekkel megspóroltam abban a hónapban.
  • Minőségi zenegyűjteményem ismételt összeállítása, szépen tagelve, archiválva, backupolva.
Ha nem ismerném magamat olyan jól, akkor most megint beírnék a listába olyanokat, hogy megtanulni rendesen németül, rendszeresen lejárni a konditerembe, meg ilyenek. De nem írok.

2007. január 2.

Miért nem nagyszerű a Wikipédia: 130. rész

Tudta-e Ön, hogy a tiszaeszlári pernek nem volt köze a vérvádhoz, ezt csak a védelem próbálta meg ráhúzni az ügyre, hogy diszkreditálja a gyilkosság vádját?

És tudta-e Ön, hogy "A korabeli napisajtó adatai megbízhatóbbak, mint az elfogult filoszemita szerzők szubjektív véleménye."?

Megtudhatja mindezt és még sokminden mást a Magyar Wikipédiából, 2007-ben.

Az ingyenkonyhás allegóriánál maradva a most megint az az érzésem, hogy valaki nagy buzgalommal főzi bele a döglött patkányokat a kondérba, nekem meg félre kell néznem, és hámoznom tovább a krumplit, mert én ahhoz értek.

Mondok egy másik hasonlatot. Amatőr sulimagazin sportrovatát szerkeszted, tudósítást írsz arról, hogyan szerepel a gimnázium kosárcsapata. A "100 éve történt" rovat szerkesztője történelmi tárgyú cikkében feleleveníti az antiszemita irodalmi folklór legszebb hagyományait, persze először csak óvatosan, maszatolás szintjén.

  1. Nekiállsz vele vitatkozni, aki nálad sokkal többet foglalkozott a témával (annak ellenére, hogy hülyeségeket ír),
  2. szöszmötölsz tovább a sportrovatoddal úgy, hogy közben nem törődsz az ő írásaival
  3. megpróbálsz kompromisszumra jutni, hogy csak kicsit legyen antiszemita a végeredmény (2 + 2 = 4,5)
  4. hagyod a véres francba az egészet
Én megpróbáltam már mindet és egyik sem jó megoldás.
  1. Soha nem lesz annyi energiád mint az ilyen megszállottaknak, hacsak nem vagy civilben is a téma szakértője és mindkét oldal irodalmának ismerője. Pár éve megpróbáltam ezt a sumér áfium ellen, de interneten egyszerűen nincs hozzá elég forrás, míg a megszállotaknak ez az élete és polcnyi irodalma van otthon arról, hogy Jézus pártus herceg volt.
  2. A neveddel, az esetleg színvonalas tartalmaddal legitimálod azt a gennyet, amit a turbómagyarok bocsátanak ki magukból, akiket kevesebben vennének komolyan, hogyha a Szittyakürtben jelenne meg az anyaguk, mert ott a körítésből könnyű lenne őket felismerni.
  3. Talán ez mégrosszabb, mint a 2.
  4. Ez tűnik a legjobbnak, viszont ezzel át is engeded nekik a terepet és egy papíron ígéretes jó ötletet veszni hagysz.
Pedig már kezdtem megint visszanyerni a lelkesedésemet. Annyira szecska a magyar web, annyira nincs rajta szinte semmi információ, hogy óriási az űr, amit a WP betölthetne.

Mindig próbálom emlékeztetni magamat, hogy az igazi megoldás megvárni, amíg akkora lesz a szerkesztőgárda, hogy minden területen van elég szakértő, aki csípőből feltakarítja a trutyit.
De, ha addig is közreműködök, akkor ez a hozzáállás túlságosan is hasonlít a 2-es pontra.

A számomra már már totemisztikus erejűvé vált pozitív példa, amit ilyenkor felidézek a Szálasi szócikk, amely egy az egyben a Szittyakürtből másolt cikk volt és szinte senki, vagy csak minimális mértékben nyúlt hozzá (2-es, illetve minimális részben 3-as stratégia) nagyjából 9 hónapig. Akkor jött végre egy szerkesztő, aki megírta rendesen, így mostanra vállalható lett. Aznap pezsgőt bontottam.

Szalasi_szocikk_pezsgovel

Sajnos a történet túl kevésszer ismétlődött meg ahhoz, hogy fenntartsa az optimizmusomat.

2007. január 1.

A statisztika magáért beszél

Döbbenetes.

Az én 5 dolgom, amit nem tudtatok rólam

Meg lettem tagelve FB2 által. A játék lényege ugyebár, hogy leírunk 5 dolgot magunkról, amit nem tudtak rólunk a blog olvasói és 5 irányba tobábbadjuk a stafétát.

Picit már tartottam tőle, hogy mikor ér el engem is és mit fogok írni. Mivel közeli ismerősek is olvassák a blogot, nehéz lesz mindenkit meglepni, de azért nekifutok.

  1. Kóros halasztgató vagyok. Vannak dolgok, amiket évekig tologatok a Palmomban. Az adóbevallást minden évben az utolsó napon csinálom meg. Már évek óta több könyvet vettem a témában, hogy legyűrjem ezt a problémát, de mostanáig nem olvastam végig őket... :) Néha (évente 2-szer, 3-szor) rámjön, hogy na, akkor most rendbeteszem az életemet és akkor kitakarítom a todo listáimat, az irodámat és mindenféle fontos dolgokat határozok el, amiket megcsinálok. Ritkán sikerül átütő sikert elérni, de azt sem mondanám, hogy nincs valamiféle javulás.
  2. Amszterdamban voltam nyaralni a tavasszal és már nagyon készültem, mert kevesebbet utazok érdekes helyekre, mint szeretnék. Megnéztük a cimbivel (heló Bandibácsi!) a piroslámpás negyedet, de csak a kirakatban, mivel mindketten boldog párkapcsolatban élünk, semmi más még az eszünkbe sem jutott, még 30 eurós áron sem. Ráálltunk helyette a space muffinra a bulldog's nevű helyen. Ez megérdemelne egy külön posztot, el is kezdtem írni annak idején, csak hónapokig halasztgattam, aztán letettem róla (lásd 1. pont). 2 dolgot emelnék ki talán: a Halo co-op betépve király, az Egy szoknya, egy nadrág viszont THC mennyiségtől függetlenül nézhetetlen, pedig akkor még egy feltartott kisujjon is 10 percig röhög az ember.
  3. A vegasi nyaralás utolsó napján elmentünk "a világ legnagyobb cicibárjába" az útikönyv szerint. Erről is félbemaradt a poszt, a lényeg kb. annyi, hogy Vegast spórolósra igyekeztünk venni, olcsó helyen kajálni, lehető legolcsóbban inni, stb. A cicibárt is jól bírtuk ilyen szempontból és lapdance helyett inkább olcsónak gondolt Budweisert (ultragáz sör) ittunk, a lányokat pedig elhajtottuk. Igaz, mint kiderült a sört is aranyáron mérték. Mikor már majdnem hazamentünk hajnal felé, végül az utolsó kb. 1 órában aztán mégis sikerült elcseszni nagyjából annyi pénzt, mint a nyaralás egésze alatt addig, mert hirtelen jó ötletnek tűnt közelebbről megvizsgálni, hova fejlődött 2006-ra a szilikontechnológia...
  4. Alsó tagozatos koromban fogócskázás közben elestem. A két első fogamból letört egy-egy darab és a szüleim évekig hordtak fogorvoshoz akik sohasem tudták megcsinálni rendesen, ráhúztak valami műanyag izét, ami pár hét vagy hónap után mindig leesett. Végül aztán nagy nehezen megcsinálták és azóta is rendben van, de a mai napig nem szeretek mosolyogni emiatt.
  5. Titkos Madonna rajongó vagyok és mikor nem figyel senki, akkor régi Madonna albumokat szoktam hallgatni. Sőt, régebben pár George Michael szám (Freedom, Father Figure, Never Gonna Dance Again) is eléggé rajta volt a toplistámon, de azokat már letölteni sem merem mióta elvesztek, nehogy valaki meglássa, mikor görgetem az iTunest.
Itt a Frutta, ad tovább:
  1. f.adam
  2. trychydts
  3. soundtour
  4. egyik + másik a cavintonról
  5. ncurse